Wszystko co wiemy przed marcową konferencją Apple

Minęło już pół roku od premiery  iPhone 6S i 6S Plus. W świecie Apple krąży wiele plotek i przecieków na temat nowopowstających modeli iPhone 7 generacji, oraz SE. W tym momencie skupimy się na przedstawieniu informacji dotyczących iPhone SE, ponieważ jest prawie pewne, że na najbliższej konferencji będzie miała miejsce jego premiera. Chcemy również pokazać co Apple może zrobić w przypadku nowych iPadów, oraz co ciekawego dostaniemy w nowej wersji iOSa.

 

Wygląd

iphoneSE

iPhone SE będzie, podobnie jak iPhone 5 i 5S, 4-calowy. Jest to dla użytkowników starszych modeli dodatkowym plusem, jeżeli nie przekonuje ich większy rozmiar jabłuszek wyższych generacji.

Wygląd tego modelu jest swoistym przeniesieniem nowego designu iPhone do mniejszego rozmiaru. Pozostają więc zaokrąglenia czyli innym słowy 2.5D Glass. Sam wyświetlacz, mimo braku potwierdzenia, będzie prawdopodobnie takiej samej rozdzielczości jak w iPhone 5/5S. Niestety,  funkcja 3D Touch najprawdopodobniej będzie niedostępna w iPhone SE i zostanie zarezerwowana dla urządzeń o większej przekątnej ekranu.

 

Wnętrze

Wiele wiadomo na temat tego jak wiele Apple przywiązuje uwagi do wyglądu swych urządzeń. Ich wnętrze nie pozostaje jednak zaniedbane. Nie ma jeszcze klarownych informacji na temat procesora, który Apple wykorzysta w swoim nowym urządzeniu, jednak z huczących wśród osób zainteresowanych tematem plotek wynika, iż zdecydują się na wykorzystanie układu A9. Udostępniłoby to SE na tyle dużo mocy, że użytkownicy będą w stanie zaobserwować znaczący przeskok w porównaniu do iPhone 5S, który to właśnie model ma zostać zastąpiony w ofercie Apple po zbliżającej się konferencji.

Różne źródła mówią o wykorzystaniu aparatu iSight 12MP, który jest już w modelu 6S i 6S Plus. Nie jest niestety wiadome, czy będzie to identyczny aparat, jak w starszym modelu, czy jego modyfikacja. Z uwagi na wykorzystanie procesora A9, będzie istniała możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K, a także wykorzystania funkcji Live Photos. To, czy zostanie ona wykorzystana przez Apple nie jest jednak jeszcze pewne. Przedni aparat będzie miał rozdzielczość 5MP, jednak mało prawdopodobnym jest to, że będzie posiadał przednie podświetlenie czyli Retina Flash.

Jest również bardzo dobra informacja dla osób, którym przypadł do gustu wprowadzony wraz z iPhone 6S kolor Rose Gold. Istnieje bardzo duża szansa na pojawienie się iPhone’ów SE również w tej barwie.

 

iPad Air 3/9.7-inch iPad Pro?

Nie ma jeszcze dostępnych informacji dotyczących kolejnej wersji iPada. Pojawiały się sugestie, iż kolejny Air będzie po prostu zmniejszoną wersją iPada Pro. Kolejne informacje przewijające się w sieci wskazywały jednak na to, że zostanie on nazwany po prostu 9.7-inch iPadem Pro.

iPadPro

Wygląd

Odnośnie wyglądu nowego iPada wiemy to, że będzie on bardzo podobny do swojego większego brata – korpus zostanie zachowany właśnie ze starszego Pro, z przystosowaniem designu w do mniejszego rozmiaru. Obudowa będzie wspierać cztery głośniki, jak również będzie istniała funkcja Smart Connector, dzięki której wykorzystamy specjalną klawiaturę. Ponadto, urządzenie będzie wspierało Apple Pencil. Diagram przedstawiający projekt nowego korpusu, oraz wszystkie nowe case’y do tego urządzenia sugerują, że w urządzeniu będzie LEDowy flash w okolicy tylnego aparatu. Dokładne wymiary oraz grubość urządzenia nie są jeszcze znane.

ipadPro97

Wnętrze

Pełną moc urządzenia osiągniemy dzięki procesorowi A9X, co nie jest zaskakujące, ponieważ iPad Pro również był oparty na właśnie tym procesorze. Urządzenie prawdopodobnie będzie wyposażone w 4GB RAMu, podobnie jak pierwszy iPad Pro.

 

iOS 9.3

W nadchodzącej wersji systemu w naszych iUrządzeniach dostaniemy nową funkcję, tj. tryb nocny, który, bazując na naszej geolokalizacji, będzie w stanie określić o której godzinie zachodzi słońce, po czym wyłącza szkodliwe niebieskie światło urządzenia, który to zabieg znacząco ociepla kolorystykę w taki sposób, aby nasz wzrok został odciążony i powoli przygotowany do snu, mimo korzystania z telefonu.

Będziemy mieć możliwość zabezpieczenia swoich notatek hasłem lub odciskiem palca, jeżeli ktoś przechowuje swoje całkowicie prywatne dane, do których nie chciałby nikomu dać dostępu. Dodatkowo notatki będzie można sortować według różnych kryteriów.