Serwis iMac

iMac | Modernizacja – Dysk SSD

W sytuacji, gdy zauważamy spowolnienie pracy komputera lub jego wydajność przestaje nam wystarczać, warto rozważyć wymianę podstawowego dysku twardego na dysk SSD. Przynosi to następujące korzyści:

 • znaczne przyspieszenie pracy komputera dzięki zastosowaniu pamięci o szybszym czasie dostępu;
 • zwiększona odporność na wstrząsy – magnetyczne dyski talerzowe zastąpiono pamięcią typu FLASH;
 • zmniejszone zapotrzebowanie na energię.

Gorąco zachęcamy do wymiany dysku na SSD, oferujemy również możliwość montażu dysku zamiast napędu DVD, tak, aby komputer pracował na połączonych dyskach SSD (na system i aplikacje) oraz HDD (na dane).

iMac Dysk SSD
iMac pamięć RAM

iMac | Modernizacja – Pamięć RAM

Wraz z rozwojem technologii i komputerów tworzone aplikacje są coraz bardziej zasobochłonne. Fakt ten może szczególnie mocno doświadczyć posiadaczy starszych sprzętów. Aby tchnąć nowe życie w komputer warto oprócz wymiany dysku na SSD zwiększyć pojemność pamięci operacyjnej RAM. Umożliwi to płynne działanie wielu nowych aplikacji, a także zezwoli użytkownikowi na wykorzystywanie większej ilości programów w tym samym momencie bez spadku wydajności.

Zabieg wykonujemy u każdego pacjenta. Jeśli występują opisane powyżej problemy z komputerem, to zapraszamy do serwisu.

iMac czyszczenie matrycy

iMac | Czyszczenie matrycy

Na ekranach w komputerach iMac mogą pojawić się smugi, których nie będziemy w stanie wyczyścić od zewnątrz. Powstają one na skutek nieszczelności obudowy komputera. Kurz i pyłki z otoczenia dostają się poprzez nie i osiadają na warstwie podświetlającej matrycę co prowadzi do pojawienia się smug. Z początku są to drobne, nierzucające się w oczy defekty, jednak wraz z upływem czasu stają się one coraz wyraźniejsze i zaczynają powodować problemy w komfortowym oglądaniu ekranu komputera.

W serwisie iDoctor oferujemy usługę czyszczenia takich zabrudzeń dzięki czemu ekran powraca do swej dawnej świetności i przedstawia obraz w idealny sposób.

iMac wymiana matrycy

iMac | Wymiana matrycy

Wymiana matrycy staje się niezbędna w przypadku fizycznego jej uszkodzenia. Może do niego dojść w razie upadku czy silnego uderzenia w sprzęt. Również odłamki szkła czy tworzywa z pękniętej szybki mogą spowodować uszkodzenia w matrycy. Usługę jej wymiany oferujemy również osobom, których ekrany wyświetlają znaczną ilość martwych pikseli. W przypadku, gdy na sporej części wyświetlacza występują brakujące punkty o jakimkolwiek komforcie użytkowania nie może być mowy.

Wymieniona matryca pozwoli na nowo cieszyć się nieskazitelnym obrazem. Wyświetlacz odzyska swój dawny kolor i blask, a wygoda i przyjemność z korzystania z komputera powrócą do swej dawnej świetności.

iMac naprawa układów graficznych

iMac | Naprawa układów graficznych

Częstą przypadłością, występującą ze szczególną częstotliwością w komputerach pracujących pod dużym obciążeniem, jest problem z kartą graficzną. Można go poznać przez:

 • ciągły czarny ekran;
 • pojawiające się pasy na ekranie;
 • restartujący się komputer;
 • przekłamania w wyświetlaniu kolorów.
iMac błędy oprogramowania

iMac | Konserwacja, naprawa systemu

Kolejnym z możliwych urazów, którego może doznać iMac są wszelkiej maści błędy oprogramowania. Mogą one być powodem kilku różnych usterek, takich jak m.in.:

 • restartujący się komputer;
 • znaczące spowolnienie systemu;
 • problemy z uruchomieniem komputera.

W razie zaobserwowania jednego bądź kilku z powyższych syndromów lub innego niespodziewanego zachowania komputera zachęcamy do odwiedzenia naszego serwisu.

iMac odzyskiwanie danych

iMac | Odzyskiwanie danych

Utrata dostępu do cennych danych może mieć bardzo poważne konsekwencje. Wychodząc naprzeciw naszym Klientom, oferujemy usługę odzyskiwania danych z uszkodzonych komputerów i dysków. Do utraty możliwości dostępu do danych może dojść na skutek:

 • fizycznego uszkodzenia dysku;
 • przepięcia w systemie komputerowym, które doprowadziło do zwarcia;
 • zalania komputera.

W takich przypadkach zawsze staramy się pomóc naszym klientom w dotarciu do najistotniejszych informacji.

iMac po zalaniu

iMac | Po zalaniu

Nieoczekiwana kąpiel może przytrafić się wszystkim. Urządzenia elektroniczne jednak nie przepadają za takimi przygodami, a powikłania z nich wynikające są czasem śmiertelne dla pacjenta. Bardzo często jednak jesteśmy w stanie pomóc i odratować poszkodowanego poprzez całkowite zniwelowanie schorzeń powstałych na skutek kontaktu z cieczą. W przypadku takiej awarii czas ma znaczenie kluczowe.
Zalecamy jak najszybciej zgłosić się do serwisu, gdzie będziemy mogli przystąpić do akcji reanimacyjnej. Jednocześnie stanowczo odradzamy podłączanie zalanego komputera do prądu oraz suszenie suszarką, gdyż może doprowadzić to do nieodwracalnych w skutkach przepięć bądź rozprowadzenia wilgoci po większej ilości komponentów.

iMac kurs obsługi

iMac | Kurs obsługi

W trosce zarówno o zdrowie jak i o komfort użytkowania naszych pacjentów oferujemy kursy z obsługi urządzeń marki Apple. W ramach kursu pokażemy Państwu wszystkie niuanse związane z użytkowaniem tych urządzeń, a także odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące ich działania. Oferujemy pomoc zarówno nowym użytkownikom, którzy chcą się wdrożyć w obce dla nich środowisko jak i doświadczonym, którzy poszukują nowości i ciekawostek do wykorzystania.

Zachęcamy do skorzystania z kursów aby w pełni poznać działanie urządzeń iPhone, iPod, iPad, MacBook czy iMac i móc wykorzystywać wszystkie ich możliwości.